Strona dedykowana moim uczniom, by dobrze wspominali lekcje języka polskiego w szkole podstawowej oraz tym, którzy szukają polonistycznych inspiracji.

Niewinne słowa z ukrytym przekazem

Moi drodzy,

czy zastanawialiście się kiedyś nad głębszym sensem komunikatów, które przekazujemy?

Jestem miłośniczką “smaczków językowych”, lubię grę słów, dowcipy słowne, ale dopiero na kursie trenerskim* skupiliśmy się na ukrytych przekazach, które komplikują lub nawet zaburzają komunikację.

Poniżej zestawienie, które zrobiłam sobie podczas różnych sesji warsztatowych. Czy i Wam zdarza się używać czerwonych sformułowań? Co sądzicie o zamianie ich na przekazy zielone? Czy macie jakieś inne sformułowania, które zamieniliście, by poprawić komunikację? Chętnie rozszerzę listę o Wasze spostrzeżenia.

Na pewno bardzo rozwojowy dla nauczyciela jest kurs coachingowy. Zamierzam i tu szukać ścieżki samorozwoju. Póki co pytam doświadczonych coachów, co warto dodać/zmienić na mojej liście?

Pozytywny przekaz

* Zrobię marketing, bo naprawdę warto skorzystać z kursu trenerskiego, który organizuje konsorcjum Jurewicz&Jakubczak. Świetna kadra trenerska, która postanowiła stworzyć “kurs marzeń” i… takie właśnie jest to szkolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarze “Niewinne słowa z ukrytym przekazem”