Strona dedykowana moim uczniom, by dobrze wspominali lekcje języka polskiego w szkole podstawowej oraz tym, którzy szukają polonistycznych inspiracji.

Filmy „wyedukowane”, czyli Edpuzzle

Dziś chcę zarekomendować Edpuzzle, czyli aplikację, która z filmiku (np. z serwisu You Tube) zrobi film edukacyjny (z wbudowanym weń zadaniem edukacyjnym) w pełni dopasowany do naszych celów i kryteriów sukcesu.

https://edpuzzle.com

Pod tym linkiem ukryte jest proste i atrakcyjne narzędzie do pracy z filmem. Jak zwykle zaczynamy od założenia konta.  Możemy stworzyć tu także własne klasy (szczególnie proste dla użytkowników  Google Classroom).  Następnie przechodzimy do tworzenia filmu  [Create new video] z pytaniami, komentarzami (także dźwiękowymi).  Do wykorzystania mamy między innymi  zasoby You Tube (bo możliwości wyboru innych portali jest około 10, nie wspominając o własnych filmikach, które możemy ściągnąć z dysku komputera). Wpisujemy poszukiwane przez nas słowa-klucze i… wybieramy. Film można dowolnie przycinać (ikonka nożyczek poprowadzi nas niejako intuicyjnie). Można dodawać pytania w dowolnym miejscu filmu (ikona znaku zapytania).

Jak to działa? Oto przykładowe materiały, które przygotowałam do lekcji o błędach językowych.

Aby obejrzeć film bez pytań, należy kliknąć REWATCH z prawej strony okna wideo.

Niezastąpiony profesor Bralczyk  wyjaśnia zawiłości stosowania form biernika i dopełniacza.

 Fragment mojego pomysłu na lekcję o różnych błędach językowych w klasie 6.  O tych zajęciach jest osobny wpis: Na tropie błędów Kabaret też może uczyć 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.