Strona dedykowana moim uczniom, by dobrze wspominali lekcje języka polskiego w szkole podstawowej oraz tym, którzy szukają polonistycznych inspiracji.

Poznajmy się

Moi drodzy Czwartoklasiści!

Już we wrześniu zaczynamy wspólną przygodę. Chciałabym Was poznać. Chciałabym, abyście i Wy mnie poznali, zanim się spotkamy na lekcjach języka polskiego.

Zazwyczaj każdy ma jakąś ulubioną zabawkę. Kiedy byłam w Waszym wieku była to lalka z krótkimi rudymi włosami. To ona zasypiała ze mną i znała moje sekrety. Lubiłam ją uczyć, bo (zdradzam sekret) odkąd nauczyłam się czytać i pisać, marzyłam, aby być nauczycielką. Później tę lalkę zastąpił miś Albert- maskotka, którą zabierałam ze sobą na wycieczki, na egzaminy. Był moim talizmanem, czyli przedmiotem, któremu przypisywałam magiczną moc przynoszenia mi szczęścia. Dziś też mam taki talizman, który lubię mieć przy sobie zawsze. Jest to zielony kamyk, który znalazłam podczas wędrówki na koniec świata, czyli na Finisterrę. Na pewno pokażę Wam mój magiczny kamyk, gdy się spotkamy. Trzymanie go w dłoni uspokaja mnie i wywołuje wiele przyjemnych wspomnień. Czasem pożyczam mój kamyk moim uczniom, którzy stresują się przed jakimś ważnym momentem (konkursem, recytacją, przemówieniem).

Dziś mam do Was prośbę. Wyobraźcie sobie, że Wasza ulubiona zabawka umie mówić. Jak myślicie, co by chciała mi o Was opowiedzieć, żebym mogła Was lepiej poznać? Może zdradzi mi, co jest dla Was ważne, co lubicie robić, co Was rozśmiesza, a co zasmuca? Może będzie chciała opowiedzieć o Waszych marzeniach? Może podpowie mi, jak byście chcieli uczyć się na języku polskim? A może będzie to coś zupełnie innego?

Zabawki mogą mieć trudność z pisaniem, więc proszę Was o pomoc. Napiszcie do mnie list w imieniu swojej zabawki. Poproście rodziców, aby mi go przysłali. Obiecuję, że odpiszę na każdy list 🙂 Już nie mogę się doczekać 🙂

Przesyłam Wam już prawie wakacyjne pozdrowienia. Nabierzcie sił przed nowymi wyzwaniami. Dbajcie o siebie i… unikajcie ekranu komputera i telefonu. Niech Wasze oczy nacieszą cię zielenią, słońcem, widokami. Do zobaczenia 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy “Poznajmy się”